Najczęściej kupowane

Informacje

Nowe produkty

Promocje

Tagi

Namiot dachowy

Namiot dachowy

Namioty dachowe

Sprawa dość jasna i znana każdemu - w miarę jedzenia apetyt rośnie.

To powiedzenie można przytoczyć w temacie każdej pasji. Podobnie jest w temacie off – road'u. Najpierw kupujemy ( od tego trzeba zacząć ) samochód wiadomo wszystko w miarę możliwości finansowych. Pasja z każdym przebytym kilometrem coraz bardziej w nas rozkwita. Prędzej czy później powstaje niedosyt. Przejazd przez kałuże, moczary w obrębie miejsca zamieszkania, zdobycie kolejny raz tej samej góry czy też rajd po polu po prostu staje się nudne.

Z czasem zaczynają pojawiać się chęci na coraz dalsze i dłuższe wyprawy. Do tego dochodzi myśl podróżowania w celu podboju bezdroży i rozbicia na nich obozowiska, aby na następny dzień rano dalej wyruszyć i zmagać się błotem czy trawersami. Absurdem kompletnym jest ciągnięcie przyczepy campingowej autem terenowym! To kompletnie odpada. Rozwiązaniem takiego problemu są namioty dachowe – namioty samochodowe...

Każdy, kto kiedykolwiek planował jakąkolwiek wyprawę pod namiot wie ile z tym jest zachodu. Namioty, śpiwory, karimaty, prowiant, akcesoria biwakowe z narzędziami czy częściami zamiennymi włącznie – należy wziąć to pod uwagę, doświadczenie uczy. Już po chwili nasze auto będzie zapełnione pod sam dach. Pewnie wielu się ze mną zgodzi. Dodatkowe obciążenie nie pozostanie bez znaczenia dla komfortu jazdy na drodze, w terenie ale i w temacie naszego bezpieczeństwa. Będąc w trasie chcemy rozbić nasze obozowisko jednak perspektywa codziennej walki w plątaninie sznurków i namiotowych śledzi – po cało dniowych zmaganiach w terenie – nie napawa optymizmem. Jeżeli często wyruszamy na długie off-road’owe przygody, warto doposażyć swoje auto terenowe w namiot dachowy.


Najistotniejszą korzyścią posiadania namiotu dachowego jest całkowita niezależność w doborze miejsca noclegu – „NAMIOTY SAMOCHODOWE CZY TRADYCYJNE ?” Obóz możemy rozbić dosłownie wszędzie, gdzie tylko będziemy mogli zaparkować bezpiecznie samochód.

Bagażnik dachowy

Jeśli zamierzamy doposażyć nasz samochód w namiot samochodowy musimy mieć gdzie go zamontować. Potrzebujemy bagażnik dachowy. Namioty dachowe Wild Camp można spokojnie montować na samochodach osobowych wyposażonych w standardowe relingi. Samochody terenowe najlepiej wyposażyć w bagażnik dachowy, mocowany jest on do auta za pośrednictwem tak zwanych „rynienek dachowych”. Są one częścią konstrukcji samochodu terenowego, dzięki nim możliwe jest umieszczenie na dachu cięższych przedmiotów. Wariantów konstrukcyjnych bagażników jest wiele od poprzecznych belek po konstrukcje umożliwiające spokojne chodzenie po bagażniku bez obawy uszkodzenia dachu. Można nawet wykonać je pod nasze osobiste preferencje.

Ważne jest również to z jakiego materiału wykonany jest bagażnik. Znajdziemy bagażniki stalowe lub aluminiowe. Własności takich bagażników są identyczne jednak warianty aluminiowe są znacznie lżejsze. A przecież walczymy ze zbędnymi kilogramami.

Witaj przygodo...

Gdy już mamy bagażnik dachowy potrzebujemy już tylko namiot dachowy. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się namiot przypominający wyglądem tradycyjny, tyle że rozkładany na dachu samochodu. Wykonany z materiału odpornego na warunki atmosferyczne, stelaż z aluminium dzięki czemu jest naprawdę lekki. Dodatkowym plusem jest możliwość umieszczenia w nim różnych lekkich przedmiotów, jak śpiwory, ubrania, itp. Uzyskujemy w ten sposób znacznie więcej miejsca – namiot znajduje się na dachu. Dodatkowo możemy wyposażyć go w tak zwany przedsionek. Umożliwia to nocleg większej ilości osób. Po złożeniu namiot zajmuje niemal połowę bagażnika, co czyni go praktycznym przy terenowych wyprawach. Kolejną korzyścią płynącą z posiadania takiego namiotu jest to że możemy go rozłożyć dosłownie w ciągu kilku minut. Nie potrzebujemy żadnych śledzi, linek czy też relingów mocujących. Za pomocą drobinki zamontowanej do dolnej części namiotu na zasadzie dźwigni. W krótkim czasie ukaże nam się nasz namiot.

Komentarze