Najczęściej kupowane

Informacje

Producenci

Dostawcy

Tagi

Namioty samochodowe czy tradycyjne ?

Namioty samochodowe czy tradycyjne ?

Porównamy dwa sposoby biwakowania z perspektywy namiotu dachowego.

Pod tradycyjnym namiotem znanym każdemu oraz pod namiotem dachowym montowanym na bagażniku samochodowym.

Namiot samochodowy to bardzo ciekawa alternatywa namiotu tradycyjnego nie tylko dla posiadaczy samochodów terenowych - offroadowy, ale także dla właścicieli osobowych. W zasadzie namiot dachowy może być montowany prawie na każdym samochodzie wyposażonym w relingi dachowe.

W przeciwieństwie do namiotu tradycyjnego posiadając namiot dachowy mamy dużo lepszą izolację termiczną. Jest w nim przynajmniej kilka stopni cieplej niż w zwykłym namiocie nie ma chłodu od ziemi. Miejsce postoju czy podłoże nie ma dla niego większego znaczenia czy to będzie nierówny teren, teren kamienisty bądź skalisty, grząskie podłoże, plaża czy też pustynia zawsze będzie można swobodnie nocować. W terenie wilgotnym również będziemy mogli bez problemu nocować bez obawy o podtopienia czy przemoknięcie naszego ekwipunku. Przez cały czas jesteśmy chronieni przed dziko żyjącymi zwierzętami oraz insektami, gadami czy też płazami. Karimaty czy też śpiwory nie zajmują dodatkowego miejsca w bagażniku ponieważ można je zostawić we wnętrzu namiotu. Najważniejsza i najistotniejsza cecha to prostota rozkładania i składania. Rozłożenie namiotu dachowego zajmuje średnio 8 minut.

Namiot dachowy Wild Camp zawsze nie zależnie od warunków w jakich biwakujemy zapewnia tak samo komfortowy nocleg. Wygodny materac z pianki plus termoizolacyjna podstawa namiotu zapewnia pełen komfort. W długich wyprawach wypoczynek jest bardzo istotny.

Nowoczesne materiały o podwyższonych parametrach wodoszczelności sprawiają, że nawet największej ulewy nie musimy się obawiać. Stabilna i wytrzymała konstrukcja namiotu zapewni zabezpieczenie przed silnie wiejącym wiatrem.

Podróżując z namiotem dachowym zyskujemy dużo więcej wolnej przestrzeni w samochodzie. Możemy ją zagospodarować na dodatkowy sprzęt oraz nie martwić się że czegoś po prostu nie zmieścimy.

Podsumowując – dla podróżujących, którzy często się przemieszczają namiot dachowy jest idealnym rozwiązaniem. Jest również świetnym wyborem bez względu czy posiadamy samochód terenowy czy też zwykłą osobówkę. Zawsze zapewni nam bezpieczeństwo przed dzikimi zwierzętami, przed czynnikami atmosferycznymi, będziemy mogli go rozłożyć w praktycznie każdym miejscu.

All comments