Najczęściej kupowane

Informacje

Nowe produkty

Promocje

Tagi

Wygodny nocleg w podróży

Wygodny nocleg w podróży

Przemierzając kolejne kilometry szosy, końcem dnia podróżnik musi w końcu zacząć szukać miejsca noclegowego. Zapuszczając się w rejony odległe od cywilizacji, trudno liczyć na hostel czy choćby pole namiotowe. Dlatego też lepiej jeszcze przed wyjazdem zadbać o niezależność w kwestii noclegu. Jakie są możliwe rozwiązania, aby nigdy nie martwić się, gdzie spędzić noc w podróży?

Rozwiązanie kwestii noclegu

Możliwości wyboru noclegu są mocno uzależnione od środka transportu, jaki, się podróżuje. Poniżej przedstawiono propozycje dla miłośników pokonywania trasy samochodem. Obecnie coraz więcej jest osób, które własnym lub wynajętym autem wyjeżdżają poza miasto, aby nawiązać kontakt z naturą. W celu zapewnienia sobie wygodnego i bezpiecznego noclegu wykorzystać można:

  • namioty dachowe
  • namioty tradycyjne
  • namioty samochodowe
  • kampery

Namiot samochodowy

Namiot dachowy to relatywnie nowe rozwiązanie, które jednak zdobyło już duże grono zwolenników. Mowa o namiotach samochodowych, transportowanych i rozkładanych na dachu pojazdu. Przewożąc namiot na dachu, oszczędza się miejsce w bagażniku, mogąc tym samym zabrać ze sobą więcej bagażu. Ponadto, tzw. namioty offroad zapewniają większą wygodę od tradycyjnych namiotów rozkładanych na ziemi, choćby ze względu na ich rozmiar. Dzięki swojej metalowej konstrukcji namiot dachowy niejako wisi w powietrzu, dzięki czemu jego powierzchnia może być o wiele większa od powierzchni dachu pojazdu. Natomiast transport tak długich i szerokich namiotów tradycyjnych jest zwykle niemożliwy.

Tradycyjne namioty rozkładane

Alternatywę dla namiotów samochodowych stanowią tradycyjne namioty wyprawowe, które wciąż są niezwykle często wykorzystywane przez podróżnych. Z pewnością ich zaletą jest możliwość wykorzystania niezależnie od tego, jakim środkiem transportu się podróżuje. Namiot taki można bowiem wziąć ze sobą do pociągu, autobusu, a nawet samolotu. Z drugiej strony, pomimo iż namioty są coraz lżejsze, nadal jest to relatywnie duży i obciążający bagaż. Ponadto, rozłożenie tradycyjnego namiotu wymaga znalezienia odpowiedniej lokalizacji. Potrzebne jest równe i suche podłoże, podczas gdy namioty dachowe można rozkładać praktycznie wszędzie, nawet na nieco większym parkingu.

Podróż kamperem

Prawdopodobnie najwygodniejszym z wymienionych miejscem noclegowym jest kamper. Dobrze wyposażone kampery posiadają toaletę, aneks kuchenny, a także dostęp do wody z kranu. Problem tkwi jednak w kosztach zakupu i podróży kamperem. Dobrze wyposażony pojazd to wydatek rzędu ponad 100 tys. złotych. Ponadto, samochody te spalają wyjątkowo dużo paliwa, stąd też wysokie są koszty ich użytkowania.

Komentarze